Oppgradering av E6 mellom Øyer og Tretten
Prosjekt #28 437 av 31 000 - på vår måte. E6 nord for Oslo rustes opp gjennom to omfattende pågående prosjekt. Prosjektene skal gi bedre trafikksikkerhet, framkommelighet og et bedre miljø for lokalbefolkningen.
Den 13 kilometer lange strekning mellom Øyer og Tretten er ulykkesbelastet. Det er særlig alvorlige møteulykker som preger strekningen. Prosjektet har derfor blant annet utrustet strekningen med midtrekkverk for å hindre møteulykker.
Sweco har stått for byggeplan og anbudsdokumenter, samt for prosjektering av en fire kilometer lang tunnel. Prosjektet skal foruten bedre trafikksikkerhet bedre framkommeligheten og skape et bedre miljø for de som bor i området.
Langs Mjøsa pågår også veiarbeider og Sweco er involvert i detalj- og reguleringsplan for den fem kilometer lange strekningen Kleverud-Labbdalen.